Вітаю Вас, Гість

 

 

 

 


КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА РОЗКРИТТЯ ВЛАСНОГО ТАЛАНТУ: В УКРАЇНІ З’ЯВЛЯТЬСЯ НАУКОВІ ЛІЦЕЇ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ, ЩО ЦІКАВЛЯТЬСЯ НАУКОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯМИ, – ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

 

    Мета реформи шкільної освіти – дати шанс для розвитку таланту кожної дитини, тому йдеться про створення гнучкої системи з можливостями вибору різних траєкторій. Для дітей, які з дитинства цікавляться наукою та дослідженнями, а також демонструють хист саме до такої роботи, створюватимуть спеціальні наукові ліцеї. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи прийняття Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат, що було ухвалене на засіданні Уряду сьогодні, 22 травня 2019 року.   Читати далі...


    МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ КМУ "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ І НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ"

Зауваження та пропозиції до проекту акта приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 7 червня 2019 р. за адресами:

Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;

e-mail: i_baluba@mon.gov.ua, Балуба Ігор Анатолійович


  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК»


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЕЛЕКТРОННІ ОСВІТНІ РЕСУРСИ»


    Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440», завданням якого є забезпечити комплектування закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти сучасною комп’ютерною технікою з урахуванням розвитку інформаційних технологій.


 


МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПЛАНУ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЙОГО РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПОРЯДКУ РЕАГУВАННЯ НА БУЛІНГ

Опубліковано 01 квітня 2019 року о 18:30

      До громадського обговорення пропонується проект ПЛАНУ заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, ПОРЯДКУ реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу, розроблених Міністерством освіти і науки України на виконання абзацу 9 частини 1 статті 64 Закону України «Про освіту».

     Пропозиції та зауваження надсилати на електронну адресу savytska@mon.gov.ua до 15 квітня 2019 року.

 


Сєвєродонецька гуманітарно естетична гімназія відсвяткувала двадцятиріччя


 Увага! 

      На додаткове громадське обговорення  після доопрацювання винесено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про позашкільну освіту" та розміщено у вигляді порівняльної таблиці на сайті Міністерства освіти і науки України   https://mon.gov.ua    у розділі Міністерство/Громадськості/Консультації з громадськістю/Електронні консультації з громадськістю.


Вступ - 2019 для абітурієнтів зі сходу України

У 2019 році абітурієнти з непідконтрольних Уряду України територій сходу та "лінії розмежування" зможуть вступати до українських університетів, коледжів, профтехзакладів БЕЗ паспорта, атестата, ЗНО за спрощеною процедурою через Освітні Центри "Донбас-Україна", які працюватимуть з червня по вересень.

Більше інформації на сайті dostupnaosvita.com.ua та за телефонами гарячої лінії Фонду "Відкрита політика": 0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!

Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA) у робочі дні з 9:00 до 18:00

Анімацію створено за підтримки ЮНІСЕФ


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО СЕРТИФІКАЦІЮ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»


  Школи Сєвєродонецька поповнюються оснащенням

  Тридцять комплектів в складі ноутбука та проектора отримали сєвєродонецькі освітяни для кабінетів перших класів. Це частина оснащення нової української школи, фінансована державним та місцевим бюджетами. Згодом надійдуть й необхідні меблі та дидактичний матеріал — тендери проведені, договори на придбання підписані. Обладнання має надійти до середини грудня.


  Капремонт покрівлі 10-го дитсадка затягується

   10 ясла-садок, закритий через капремонт дахового покриття, планували відкрити 10 жовтня, проте ремонтні роботи затягуються. Складності в дії підрядника додали сонячні батареї, завдяки яким садок користувався гарячою водою. Наразі йде демонтаж конструкцій та косметичний ремонт кімнат другого поверху, пошкоджених зливою. То ж ремонт триває і поновлення роботи дошкільного закладу відкладається.


  У 38-му дитсадку облаштовують інклюзивну групу за гроші громадського бюджету

  У 38-му дитячому садку Сєвєродонецька створили комфортні умови для дітей з особливими потребами. Це інклюзивна група, приміщення якої обладнали усим необхідним. Гроші дитсадок заробив сам, подавши проект на участь у громадському бюджеті міста.


 

Офіційна інформація відділу освіти Сєвєродонецької міської ради щодо температурного режиму  в закладах освіти ( станом на 19.10.2018 р.)

    З метою попередження  поширення неправдивих чуток просимо ознайомитися з щоденною оперативною інформацією відділу освіти щодо температурного режиму  в закладах освіти нашого міста.

        Щоденна інформація 19.10.2018 , школи

        Щоденна інформація 19.10.2018 , садочки


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ДООПРАЦЬОВАНИЙ ПРОЕКТ НАКАЗУ МОН «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ». 
 


  МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ 2 ВАРІАНТИ ПРОЕКТІВ ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ДЛЯ 3-4 КЛАСІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ.
 


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 5-9 ТА 10-11 КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».
 


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 1-2 КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».
 


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТИ «ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЄСТР СЕРТИФІКАТІВ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ» ТА «ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЄСТР СТУДЕНТСЬКИХ (УЧНІВСЬКИХ) КВИТКІВ».
 


    МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ЗАРАХУВАННЯ, ВІДРАХУВАННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ ВИХОВАНЦІВ ДО ДЕРЖАВНИХ ТА КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ.  НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ ОПРИЛЮДНИЛА ГРАФІК СЕРПНЕВИХ ВЕБ-КОНФЕРЕНЦІЙ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ


  МОН підготувало новий порядок створення груп подовженого дня у школах – відповідний документ наразі перебуває на реєстрації в Мін’юсті. Він, зокрема, передбачає комфортніші умови для дітей, враховує особливості сільських та гірських місцевостей, а також уперше надає можливість відкривати інклюзивні групи. (Читаті далі)
 


  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ ВІД 14 ЛИПНЯ 2015 РОКУ № 762" («Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу»)


 

  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ “ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОРЯДОК РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ, ЩО СТАЛИСЯ ІЗ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ”  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ КМУ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДРУЧНИКАМИ ТА ПОСІБНИКАМИ ЗДОБУВАЧІВ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ "ПОЛОЖЕННЯ ПРО МІЖШКІЛЬНІ РЕСУРСНІ ЦЕНТРИ"
 


https://dostupnaosvita.com.ua/


Упрощенная процедура поступления в вузы и ПТУ - 2017


Відеоінструкція Як здобути освіту школярам з Донбасу в 2017


Анімаційний ролик "Доступну освіту-кожному!"

Анімаційний ролик про можливість дітей з Донбасу та Криму здобути УКРАЇНСЬКУ освіту, створений ГО "Фонд "Відкрита політика". #доступнаосвіта


Рівність прав на освіту 


Анімаційний ролик "Державні гарантії рівного доступу до освіти"


 


   Літня оздоровча кампанія-2018 стартувала

    Літня оздоровча кампанія-2018 стартувала! Сєвєродонецькі школи відкрили сезон роботи літніх таборів з денним перебуванням на базі своїх закладів. На учнів початкових класів чекає безліч розваг. А почали зі святкового концерту, присвяченого Дню захисту дітей.


   Флешмоб до Дня Європи

   Франція, Італія, Греція — майорять прапори європейських держав. Але це не дипломатичний захід — це флешмоб, який організували у сєвєродонецькій школі №6. Діти вирішили здобути славу найтанцювальнішого навчального закладу Сєвєродонецька. Довести це вирішили незвичним чином. Хореографічний батл провели між класами, які представляли певну європейську державу, тож на імпровізованому паркеті, тобто шкільному подвір’ї, зустрілися більше десятка країн світу.


  У школах Сєвєродонецька та інтернаті пролунав останній дзвоник

   Для школярів Сєвєродонецька пролунав останній дзвоник. Хтось у передчутті літнього відпочинку, а хтось зі смутком покидає рідні стіни та прямує у доросле життя. Випускників вітали їхні викладачі, батьки та друзі.


  “Юність” відзвітувала

   23 травня вихованці сєвєродонецького дитячо-юнацького комплексу “Юність” представили звітний концерт у міському Палаці культури “Vivat, талант!”. Творчі колективи з семи клубів дитячого дозвілля вражали різножанровістю — вокал та спорт, танці та декоративно-прикладне мистецтво. Як це було — дивіться далі.

 МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ЗАКОНУ «ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ»    Школярі розпочали боротьбу у військово-патріотичній грі “Сокіл-Джура

     Такі юні, а вже справжні козаки! У Сєвєродонецьку стартувала військово-патріотична гра українського козацтва “Сокіл-Джура”. Вже кілька років поспіль вона об’єднує школярів міста з однією метою — перемогти та довести, хто ж є справжнім козаком. Днями у Сєвєродонецьку пройшов перший етап цієї гри — “Ватра” або представлення команд.


 

       Щорічний міський фестиваль “Діти — майбутнє України” триває у Сєвєродонецьку

     Близько восьмисот юних городян цьогоріч взяли участь в традиційному міському фестивалі дитячо-юнацької творчості “Діти — майбутнє України”. Щовесни на площадці міського Палацу культури відкривають нові обдарування, журі обирає кращі номери, які діти подарують місту на гала-концерті.


 


   Сєвєродончани вшанували пам’ять Великого Кобзаря

   204 роки тому на світ з’явилася людина, яка в майбутньому стала символом патріотизму для всієї України. Тарас Григорович Шевченко все своє життя оспівував незалежність та свободу свого народу. В знак глибокої шани Великому Кобзареві у Сєвєродонецьку керівництво міста та області поклало квіти до пам’ятника, а також пройшов традиційний конкурс поезій “Поетична нива”.


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ МЕХАНІЗМ ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ У ПЕРШИЙ КЛАС


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАРАХУВАННЯ, ВІДРАХУВАННЯ ТА ПЕРЕВЕДЕННЯ УЧНІВ ДО ДЕРЖАВНИХ ТА КОМУНАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ ДЛЯ ЗДОБУТТЯ ПОВНОЇ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ"


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ КМУ "ПРО НАЦІОНАЛЬНУ ОСВІТНЮ ЕЛЕКТРОННУ ПЛАТФОРМУ"


   МОН ЗАПРОШУЄ ДОЛУЧИТИСЯ ДО ОПИТУВАННЯ ПРО РОБОТУ ГРУП ПОДОВЖЕНОГО ДНЯ


   КОЛЕГІЯ МОН ЗАТВЕРДИЛА ТИПОВІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ


   УРЯД ПРИЙНЯВ ДЕРЖСТАНДАРТ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ, ЩО ВИЗНАЧАЄ, ЧОМУ НАВЧАТИМУТЬ ДІТЕЙ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ З 1 ВЕРЕСНЯ 2018 РОКУ


   Вибір і замовлення підручників для учнів 5 класу закладів загальної середньої освіти м. Сєвєродонецька на 2018/2019 н.р.


МОН ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК"   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МОН УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОМАНДУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПСИХОЛОГІЧНУ СЛУЖБУ У СИСТЕМІ ОСВІТИ


  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС НА ПОСАДУ КЕРІВНИКА ДЕРЖАВНОГО, КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, РОЗРОБЛЕНИЙ НА ВИКОНАННЯ ЧАСТИНИ ДРУГОЇ СТАТТІ 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ»


 МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 1-2 КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»


   Вікімандри: Підтримай Вікімандри українською

     Ідея конкурсу: Проект Вікімандри святкує 5-річчя. Тому є чудова нагода поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок, а головне — створити якісний контент про куточки України й одночасно доповнити вільний путівник українською мовою. Проект Вікімандри створено саме для цього! Наразі поки тут ще мало інформації, тож долучайтеся та допомагайте у створенні якісного путівника українською мовою! Гарних Вікімандрів!    Караван дружби

    Помандрувати країною, знайти нових друзів, розважитися та дізнатися про безліч цікавих речей — таку нагоду на повну використали учасники караванів дружби. Їх організували для дітей Луганщини в рамках проекту “Генерація UA”, який фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, дитячий фонд ФРН та благодійний фонд “Жовто-Блакитні крила”. Вже тричі школярі нашої області вирушали у поїздки. Нещодавно співочий караван повернувся із Києва.


  Сєвєродонецькі школярі вчилися виготовляти бонсай

  Сєвєродонецьких дітей навчили створювати штучний бонсай. У міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді пройшов майстер-клас з цього стародавнього мистецтва.


  Школи Луганщини взяли участь в інтернет-уроці з права

  Більше 120 шкіл області, у тому числі й з тимчасово окупованих територій, взяли участь у веб-конференції “Правовий статус неповнолітніх у сучасному інформаційному суспільстві”. В межах Всеукраїнського тижня права та на базі дистанційної освітньої платформи Луганського обласного університету внутрішніх справ ім. Дідоренка, школярі вже вдруге стали учасниками такого заняття: прослухали цікаву юридичну інформацію, дізналися про можливості Інтернету у цій галузі та загрози всесвітньої мережі для підлітків.


  Діти шостої школи Сєвєродонецька відтворили засідання ООН

  Із школярів — в делегати ООН. Вихованці шостої школи Сєвєродонецька взяли участь у засіданні Ради Організації Об’єднаних Націй з прав людини. Щоправда, не справжній. Це була рольова гра — модель ООН.


  Творчий центр Генерація UA представив роботи дітей і молоді Луганщини

  Вперше свій творчий доробок широкому загалу презентує відкритий цього року дитячий центр “Генерація UA”. Роботи вихованців центру й просто учасників численних майстер-класів, що проводили мобільні групи на теренах Луганщини, об’єднали у виставку, яка відкрила свою роботу в міській Галереї мистецтв. Все це частина великого проекту Дитячого Фонду Німеччини та Міжнародного Благодійного Фонду “Жовто-блакитні крила”, що реалізується в цілях захисту інтересів дітей зі Сходу України.


  Фестиваль “Повір у себе” пройшов в школі №6

  Днями шоста школа приймала у себе дітей з обмеженими фізичними можливостями. Їх запросилидля участі у Фестивалі дитячої творчості “Повір в себе”, що вже всьоме проходить у стінах цього навчального закладу. Юні таланти демонстрували свої вміння у малюванні, вокалі, художньому слові, прикладному і, навіть, цирковому мистецтві.


  Марія Вещунова перемогла на Всеукраїнській науково-дослідній конференції

  Перша проба пера на Всеукраїнській науково-дослідній конференції з історії — і одразу перемога. Таких досягнень досягла десятикласниця шостої школи Марія Вещунова. Вона представила доклад про долі дітей та підлітків нашого краю у роки другої світової війни.


  Юні художники з честю представили свою школу на обласних конкурсах

  Сєвєродонецька дитяча художня школа вкотре підтвердила, що недарма славиться своїми досягненнями. Цієї осені вона не лише вдало пройшла складну атестацію, а й провела на своїй базі два обласних конкурси — пленер для молодих художників образотворчого мистецтва “Мальовнича Луганщина” та конкурс творчих робіт зі скульптури “Безмежний світ цирку”. Творчі змагання принесли сєвєродончанам понад десятка призових місць та один Гран-прі.

 


  В ЛОДА розповіли про впровадження нового закону про освіту

  З наступного року школи України заживуть по-новому — на них чекає 12-річна система навчання та новий інтегрований курс. Це та інше передбачено новим законом про освіту. Проте у школах Луганщини наступного року не чекають— тут вже відбуваються певні зміни.


  Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей відсвяткував 20-річчя

  Свій день народження відсвяткував Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей, йому виповнилося 20 років. За час свого існування він виховав майже тисячу шістсот випускників, зарекомендував себе як престижний навчальний заклад. 20 років на ниві освіти заклад відсвяткував з концертною програмою та традиційними привітаннями.


Роз’яснення і рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо механізму реалізації окремих положень закону «Про освіту»
Лист МОНУ від 13 жовтня 2017 року № 1/9-554 «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»

   28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII (далі - Закон), що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту»«Про загальну середню освіту»«Про позашкільну освіту»«Про вищу освіту».

   За наведеними нижче посиланнями можна ознайомитися як із самим Законом, розміщеним на сайті Верховної Ради України, так і з ключовими новелами Закону, відображеними в презентації Міністра освіти і науки України, що розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства:

  • http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145- 19 (закон);
  • http://mgov.ua/activity/education/reforma-osviti/klyuchovi-noveli-zakonu-ukrayini-pro-osvitu.html (презентація).

   Враховуючи те, що Закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надає такі роз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.


Львівські вчителі відвідали сєвєродонецький багатопрофільний ліцей

  Минулого тижня делегація освітян з Львівської області прибула на Луганщину. Наші вчителі поїхали туди, і все це задля обміну досвідом в рамках проекту, котрий ініціював очільник області Юрій Гарбуз. Гості відвідують навчальні заклади Луганщини, у тому числі й Сєвєродонецька, знайомляться з методикою роботи наших освітян, зокрема у багатопрофільному ліцеї.


Турнір пам'яті Білоуса пройшов у Сєвєродонецьку

  Відважний боєць, улюблений син, справжній герой — сєвєродончанин Олександр Білоус у двадцятирічному віці віддав своє життя в кровопролитній афганській війні. І хоч хлопець вже давно загинув, пам’ять про нього й досі жива. Вже 7 рік поспіль йому присвячують інтелектуально-спор