Вітаю Вас, Гість

 

 

 

 


Рада ухвалила новий закон про середню освіту – що він змінює

 


 

ПРИЙНЯТО НОВИЙ ЗАКОН “ПРО ПОВНУ ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ” – “ЗА” ПРОГОЛОСУВАЛИ 327 НАРДЕПІВ

    Педагогічна інтернатура, контракти для директорів та вчителів на пенсії, учнівське самоврядування, можливості для створення справжньої старшої профільної школи, можливість для учнів обирати свою освітню траєкторію, фінансова автономія шкіл, більше можливостей для професійного зростання та збільшення зарплат вчителів. Все це та інші новації передбачає новий Закон “Про повну загальну середню освіту”, що був прийнятий Верховною Радою України сьогодні, 16 січня 2019 року. Документ підтримали 327 народних депутатів.


 

НАСТУПНИЙ 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК СТАНЕ РОКОМ МАТЕМАТИКИ В УКРАЇНІ – ГАННА НОВОСАД

      2020-2021 навчальний рік буде оголошено Роком математики в Україні – це допоможе привернути увагу всього суспільства до розвитку математичної грамотності не лише у школярів, а у всіх наших громадян. Про це заявила Міністр освіти і науки Ганна Новосад сьогодні, 3 грудня 2019 року, під час презентації Національного і Міжнародного звітів за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018.


Реформа освіти: у МОН розповіли про основні зміни

   Міністр освіти і науки Ганна Новосад представила «To do list» змін, які плануються впровадити у сферах освіти та науки в межах трьох часових проміжків — до кінця 2019 року, впродовж 2020 року та загалом протягом наступних 5 років.

   За словами міністра, президент та уряд ставлять завдання створити таку систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості навчання, яка б на кожному з рівнів, від раннього розвитку і до дорослого життя, забезпечувала можливість мати доступ до якісної освіти.

   «Маємо розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі. Ми, як профільне міністерство, своїм завданням бачимо вибудовування цілісної системи, яка на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості і ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя», - наголошує Ганна Новосад.


  З 28 жовтня 2019 року у дітей почалися канікули, тому було вирішено в навчальних закладах включити опалення 02 листопада 2019 року. У суботу 02.11.2019 р. о восьмій годині всі навчальні заклади підключилися до опалення.

  Враховуючи що з 30 жовтня 2019 року на вулиці була низька (до -8°) нічна температура,  будівлі навчальних закладів встигли охолонути, а для прогріву великих приміщень потребується деякий час. 

  На сьогодні в кожній школі йде робота по стравлюванню повітря з кожного радіатора.

  Найближчим часом у школах стане тепло.У Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради відбувся Всеукраїнський семінар-практикум. Першу долікарську допомогу потерпілому вчилися надавати школярі Сєвєродонецька.

  Знання ціною в життя! У Сєвєродонецьку школярі вчилися дбати про власну безпеку та безпеку оточуючих. Навичками та досвідом з молоддю ділилися спеціалісти Товариства Червоного Хреста. Фахівці показали учням як надати долікарську допомогу постраждалому. Заннятя пройшли у рамках проекту “Безпека дитини”. Тривав він більше місяця у 12 школах Сєвєродонецька, наразі — на фінішній прямій. На одну з останніх зустрічей наші журналісти завітали до 20ї.Запрошуємо взяти участь у фотоконкурсі «Золота осінь Сєвєродонецька 2019»

  Фотоконкурс «Золота осінь Сєвєродонецька 2019» проводиться Сєвєродонецькою міською радою з метою покращення репутації Сєвєродонецька, стимулювання діяльності у сфері благоустрою та формування у міської молоді почуття гордості за своє місто.

  Участь у Фотоконкурсі може взяти кожен, хто захоплюється фотографією та бажає підготувати фотороботу відповідно до тематичної спрямованості Фотоконкурсу, вимог до виготовлення та оформлення робіт.

  Надіслані на Фотоконкурс роботи мають відображати реальні пейзажі осіннього Сєвєродонецька, його найкращих міст та життєві ситуації, в яких центральними фігурами є сєвєродончани в локаціях осіннього міста. Фотографії мають бути зроблені лише на території міста Сєвєродонецька, щоб було видно архітектурні та інші споруди, будинки, вулиці, які ідентифікують наше місто.

  Учасник може подати на Фотоконкурс не більше трьох авторських робіт.

  Фотографії надсилаються поштою на адресу Сєвєродонецької міської ради за адресою: м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, 2 поверх, кабінет 37 (відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю) чи доставляються сюди нарочним. На обороті фотографії має бути вказано ім’я та прізвище автора, контактний телефон, місце роботи чи навчання. Формат фотографій А4 чи більше.

  Крім паперової фотографії треба надіслати її в електронному вигляді у додатку листа на адресу fotokonkurs@sed-rada.gov.ua .

  У тілі листа необхідно зазначити ім’я та прізвище автора, контактний телефон, місце роботи чи навчання. Назви файлів повинні містити прізвище автора та назву фотографії.

  Фотографії можна надсилати по 25 жовтня 2019 року. З 25 жовтня по 04 листопада триватиме голосування на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ради, а кращі фотографії експонуватимуться у Сєвєродонецькій галереї мистецтв.

  Результати конкурсу буде підбито до 8 листопада 2019 року. Нагородження переможців конкурсу відбудеться під час міських заходів, присвячених Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Дню української писемності і мови.


Міський етап випробувань Всеукраїнського збору-змагань «Школа безпеки» пройшов у Сєвєродонецьку

        Замість уроків — порятунок людей та смуга перешкод. Учні 13ти сєвєродонецьких шкіл та Борівського НВК взяли участь у міському етапі Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». Урочисте відкриття та перші випробування пройшли на обласному полігоні ДСНС. Найцікавіше побачите у сюжеті.


 

Енергоефективні школи: нова генерація
Iнтерактивний спосіб для дітей опанувати знання про енергоефективність

   У 2019-2020 н.р. пропонується долучитися до Проєкту ДТЕК «Енергоефективні школи: нова генерація».
   Метою Проєкту є навчання широкого загалу, у т.ч. школярів, їхніх батьків, друзів, знайомих тощо житлово-комунальної грамоти та енергоощадливої поведінки. Навчання відбувається за допомогою інноваційної безкоштовної онлайн-програми дистанційного навчання.
   Усі бажаючі можуть взяти участь у Проєкті, зареєструвавшись за посиланням http://energyschool.org.ua/ та зробити свій внесок в енергонезалежність країни!
Деталі на сайті: energyschool.org.ua


 

      Нарада керівників закладів освіти з питання щодо приведення назв закладів загальної середньої освіти у відповідність до законодавства.


     


   Майстер – клас для педколективу гуманітарно-естетичної гімназії за результатами освітньої поїздки до Естонії начальника відділу освіти Сєвєродонецької міської ради Лілії Талдонової.


Сєвєродончани взяли участь у всеукраїнському етапі конкурсу агітбригад

  Юні сєвєродончани за здоровий спосіб життя! Це щорічно наші школярі доводять на конкурсі агітбригад “Молодь обирає здоров’я”. Цього разу у всеукраїнському етапі Сєвєродонецьк представила команда 12-ї школи. Від підготовки і до самого конкурсу — як усе було, нам розповіли самі учні.


МОН розробило типову документацію для шкільних психологів (ДОКУМЕНТИ)


Дітям про вогонь — надзвичайники провели заняття з учнями 20ї школи

  Проект “Безпека дитини” продовжують реалізовувати у Сєвєродонецьку. Цього разу заняття провели для учнів 20 школи. Надзвичайники розповідали про правила пожежної безпеки у побуті.


МОН дало методичні рекомендації для навчання дітей з особливими освітніми потребами


Освітяни Сєвєродонецька відзначили професійне свято.

Концертною програмою напередодні Дня працівників освіти привітали педагогів Сєвєродонецька. Творчі поздоровлення, відзнаки за виховання нових поколій та професіоналізм винуватці свята приймали у міському Палаці культури. 


У МОЗ нагадали, що учнів без щеплень можуть не допустити до навчання


МОН розробило стратегію розвитку інклюзивної освіти до 2030 року


МОН визначило, коли і які учнівські олімпіади проводитимуть у 2019/2020навчальному році


Для освітян уклали три збірники нормативно-правових актів (ЗБІРНИКИ У PDF)

Інститут модернізації змісту освіти уклав три збірники нормативно-правових актів для освітян і науковців.

Про це повідомили на сайті інституту.

Збірник “Шкільний автобус”

Збірник “Інноваційна діяльність”

Збірник “Обладнання закладів освіти”


Президент скасував указ про шкільну форму

  Президент Володимир Зеленський визнав указ «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти» від 12 червня 1996 року таким, що втратив чинність.
  Відповідний указ оприлюднений на сайті адміністрації президента.
  Як відомо, у квітні цього року на сайті президента була зареєстрована петиція про відміну обов'язкової шкільної форми та скасування відповідного указу.
  Також під час форуму «Діалог бізнесу та влади», який відбувся у Києві, Володимир Зеленський повідомив, що в Україні буде знято заборону на використання тканини іноземного виробництва для виготовлення шкільної форми.


В Україні посилять профорієнтаційну роботу

  Міністерство освіти, Міністерство соціальної політики, Міністерство молоді і спорту, а також Державна служба зайнятості підписали меморандум, що передбачає спільну роботу щодо організації профорієнтаційної роботи зі школярами та створення центрів кар’єри у вишах і професійних училищах.

  За словами міністра освіти Лілії Гриневич, основною метою освітньої реформи є забезпечення умов для відкриття і розвитку таланту кожної людини.

  «Саме для цього ми змінюємо програми, даємо більший вибір предметів для дітей, вже зараз почали підготовку до запровадження старшої профільної школи та реформи профосвіти, де кожна дитина зможе поглибити знання саме з тих дисциплін, які будуть їй потрібні для подальшого професійного розвитку. Але усі ці механізми, побудована навколо інфраструктура не зможуть запрацювати, якщо ми не створимо дієвих способів для профорієнтації нашої молоді, а також не надамо їм допомогу для усвідомленої побудови власного кар’єрного шляху», – зазначила Лілія Гриневич.

  Меморандум також передбачає створення так званих центрів кар’єри на базі закладів професійної та вищої освіти. Планується, що саме в них учням та студентам надаватимуть консультації, яким чином вони можуть підійти до побудови своєї подальшої кар’єри, враховуючи обрану спеціальність, порадити, які вибіркові предмети обрати для роботи за обраним напрямом.


 

Google запускає нові курси українською мовою

  Google запускає нові безкоштовні освітні модулі на своїй платформі Google Digital Workshop. Вони доступні в 64 країнах, зокрема і в Україні – українською мовою, повідомляє Gazeta.ua з посиланням на Google Україна.

  Цього разу безкоштовні курси присвячені таким кар'єрним навичкам, як комунікація, мотивація, здатність впливати на інших і приймати рішення у складних умовах.

  «За даними останнього дослідження від World Economic Forum, саме ці навички зараз цінують роботодавці», – йдеться у повідомленні.


РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИКОРИСТАННЯ НОВОЇ РЕДАКЦІЇ «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ»

  2 травня 2019 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 437 «Питання українського правопису», якою схвалено нову редакцію «Українського правопису».

  Документ підготувала спеціально створена Українська національна комісія з питань правопису, до якої увійшли вчені-мовознавці Національної академії наук та національних університетів з різних регіонів України. Склад комісії затверджений розпорядженням КМУ від 17 червня 2015 р. № 416.

  У серпні-вересні 2018 року відбулося громадське обговорення пропонованих змін, під час якого надійшло понад 3000пропозицій від наукових установ, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, окремих громадян.

  3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції «Українського правопису» буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук.

  З цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

  Водночас зараз розробляється план імплементації нової редакції «Українського правопису». Цим документом, зокрема, буде передбачено терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО НА РОЗКРИТТЯ ВЛАСНОГО ТАЛАНТУ: В УКРАЇНІ З’ЯВЛЯТЬСЯ НАУКОВІ ЛІЦЕЇ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ, ЩО ЦІКАВЛЯТЬСЯ НАУКОЮ ТА ДОСЛІДЖЕННЯМИ, – ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

 

    Мета реформи шкільної освіти – дати шанс для розвитку таланту кожної дитини, тому йдеться про створення гнучкої системи з можливостями вибору різних траєкторій. Для дітей, які з дитинства цікавляться наукою та дослідженнями, а також демонструють хист саме до такої роботи, створюватимуть спеціальні наукові ліцеї. Про це розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, коментуючи прийняття Положення про науковий ліцей та науковий ліцей-інтернат, що було ухвалене на засіданні Уряду сьогодні, 22 травня 2019 року.   Читати далі...


    МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОСТАНОВИ КМУ "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ І НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ"

Зауваження та пропозиції до проекту акта приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 7 червня 2019 р. за адресами:

Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, м. Київ, 01135;

e-mail: i_baluba@mon.gov.ua, Балуба Ігор Анатолійович


  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК»


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЕЛЕКТРОННІ ОСВІТНІ РЕСУРСИ»


    Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 02 листопада 2017 року № 1440», завданням якого є забезпечити комплектування закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти сучасною комп’ютерною технікою з урахуванням розвитку інформаційних технологій.


 


МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПЛАНУ ЗАХОДІВ, СПРЯМОВАНИХ НА ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЮ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ, РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЙОГО РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПОРЯДКУ РЕАГУВАННЯ НА БУЛІНГ

Опубліковано 01 квітня 2019 року о 18:30

      До громадського обговорення пропонується проект ПЛАНУ заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти, РЕКОМЕНДАЦІЙ щодо розроблення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, ПОРЯДКУ реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти та застосування заходів виховного впливу, розроблених Міністерством освіти і науки України на виконання абзацу 9 частини 1 статті 64 Закону України «Про освіту».

     Пропозиції та зауваження надсилати на електронну адресу savytska@mon.gov.ua до 15 квітня 2019 року.

 


Сєвєродонецька гуманітарно естетична гімназія відсвяткувала двадцятиріччя


 Увага! 

      На додаткове громадське обговорення  після доопрацювання винесено проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про позашкільну освіту" та розміщено у вигляді порівняльної таблиці на сайті Міністерства освіти і науки України   https://mon.gov.ua    у розділі Міністерство/Громадськості/Консультації з громадськістю/Електронні консультації з громадськістю.


Вступ - 2019 для абітурієнтів зі сходу України

У 2019 році абітурієнти з непідконтрольних Уряду України територій сходу та "лінії розмежування" зможуть вступати до українських університетів, коледжів, профтехзакладів БЕЗ паспорта, атестата, ЗНО за спрощеною процедурою через Освітні Центри "Донбас-Україна", які працюватимуть з червня по вересень.

Більше інформації на сайті dostupnaosvita.com.ua та за телефонами гарячої лінії Фонду "Відкрита політика": 0 800 504 425 – БЕЗКОШТОВНО!

Мобільні номери: +38 068-951-25-13; +38 050-550-54-11 (Viber/Telegram/WhatsApp/Skype: Dostupna Osvita UA) у робочі дні з 9:00 до 18:00

Анімацію створено за підтримки ЮНІСЕФ


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО СЕРТИФІКАЦІЮ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ІНДИВІДУАЛЬНУ ФОРМУ НАВЧАННЯ В ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ»


  Школи Сєвєродонецька поповнюються оснащенням

  Тридцять комплектів в складі ноутбука та проектора отримали сєвєродонецькі освітяни для кабінетів перших класів. Це частина оснащення нової української школи, фінансована державним та місцевим бюджетами. Згодом надійдуть й необхідні меблі та дидактичний матеріал — тендери проведені, договори на придбання підписані. Обладнання має надійти до середини грудня.


  Капремонт покрівлі 10-го дитсадка затягується

   10 ясла-садок, закритий через капремонт дахового покриття, планували відкрити 10 жовтня, проте ремонтні роботи затягуються. Складності в дії підрядника додали сонячні батареї, завдяки яким садок користувався гарячою водою. Наразі йде демонтаж конструкцій та косметичний ремонт кімнат другого поверху, пошкоджених зливою. То ж ремонт триває і поновлення роботи дошкільного закладу відкладається.


  У 38-му дитсадку облаштовують інклюзивну групу за гроші громадського бюджету

  У 38-му дитячому садку Сєвєродонецька створили комфортні умови для дітей з особливими потребами. Це інклюзивна група, приміщення якої обладнали усим необхідним. Гроші дитсадок заробив сам, подавши проект на участь у громадському бюджеті міста.


 

Офіційна інформація відділу освіти Сєвєродонецької міської ради щодо температурного режиму  в закладах освіти ( станом на 19.10.2018 р.)

    З метою попередження  поширення неправдивих чуток просимо ознайомитися з щоденною оперативною інформацією відділу освіти щодо температурного режиму  в закладах освіти нашого міста.

        Щоденна інформація 19.10.2018 , школи

        Щоденна інформація 19.10.2018 , садочки


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ДООПРАЦЬОВАНИЙ ПРОЕКТ НАКАЗУ МОН «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ». 
 


  МОН ПРОПОНУЄ ДО ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ 2 ВАРІАНТИ ПРОЕКТІВ ТИПОВИХ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ ДЛЯ 3-4 КЛАСІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ.
 


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 5-9 ТА 10-11 КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».
 


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 1-2 КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ».
 


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТИ «ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЄСТР СЕРТИФІКАТІВ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ» ТА «ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЄСТР СТУДЕНТСЬКИХ (УЧНІВСЬКИХ) КВИТКІВ».