Вітаю Вас, Гість

 

 

 


Вибір і замовлення підручників для учнів 5 класу закладів загальної середньої освіти м. Сєвєродонецька на 2018/2019 н.р.


МОН ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЕЛЕКТРОННИЙ ПІДРУЧНИК"   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МОН УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОМАНДУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНОГО СУПРОВОДУ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ В ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ТА ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ»


   МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПСИХОЛОГІЧНУ СЛУЖБУ У СИСТЕМІ ОСВІТИ


  МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ ТИПОВОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС НА ПОСАДУ КЕРІВНИКА ДЕРЖАВНОГО, КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ, РОЗРОБЛЕНИЙ НА ВИКОНАННЯ ЧАСТИНИ ДРУГОЇ СТАТТІ 26 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ»


 МОН ПРОПОНУЄ ДЛЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТ НАКАЗУ МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ «ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ 1-2 КЛАСІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ»


   Вікімандри: Підтримай Вікімандри українською

     Ідея конкурсу: Проект Вікімандри святкує 5-річчя. Тому є чудова нагода поділитися своїми враженнями з мандрівниками та підготуватися до нових мандрівок, а головне — створити якісний контент про куточки України й одночасно доповнити вільний путівник українською мовою. Проект Вікімандри створено саме для цього! Наразі поки тут ще мало інформації, тож долучайтеся та допомагайте у створенні якісного путівника українською мовою! Гарних Вікімандрів!    Караван дружби

    Помандрувати країною, знайти нових друзів, розважитися та дізнатися про безліч цікавих речей — таку нагоду на повну використали учасники караванів дружби. Їх організували для дітей Луганщини в рамках проекту “Генерація UA”, який фінансує Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини, дитячий фонд ФРН та благодійний фонд “Жовто-Блакитні крила”. Вже тричі школярі нашої області вирушали у поїздки. Нещодавно співочий караван повернувся із Києва.


  Сєвєродонецькі школярі вчилися виготовляти бонсай

  Сєвєродонецьких дітей навчили створювати штучний бонсай. У міському центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді пройшов майстер-клас з цього стародавнього мистецтва.


  Школи Луганщини взяли участь в інтернет-уроці з права

  Більше 120 шкіл області, у тому числі й з тимчасово окупованих територій, взяли участь у веб-конференції “Правовий статус неповнолітніх у сучасному інформаційному суспільстві”. В межах Всеукраїнського тижня права та на базі дистанційної освітньої платформи Луганського обласного університету внутрішніх справ ім. Дідоренка, школярі вже вдруге стали учасниками такого заняття: прослухали цікаву юридичну інформацію, дізналися про можливості Інтернету у цій галузі та загрози всесвітньої мережі для підлітків.


  Діти шостої школи Сєвєродонецька відтворили засідання ООН

  Із школярів — в делегати ООН. Вихованці шостої школи Сєвєродонецька взяли участь у засіданні Ради Організації Об’єднаних Націй з прав людини. Щоправда, не справжній. Це була рольова гра — модель ООН.


  Творчий центр Генерація UA представив роботи дітей і молоді Луганщини

  Вперше свій творчий доробок широкому загалу презентує відкритий цього року дитячий центр “Генерація UA”. Роботи вихованців центру й просто учасників численних майстер-класів, що проводили мобільні групи на теренах Луганщини, об’єднали у виставку, яка відкрила свою роботу в міській Галереї мистецтв. Все це частина великого проекту Дитячого Фонду Німеччини та Міжнародного Благодійного Фонду “Жовто-блакитні крила”, що реалізується в цілях захисту інтересів дітей зі Сходу України.


  Фестиваль “Повір у себе” пройшов в школі №6

  Днями шоста школа приймала у себе дітей з обмеженими фізичними можливостями. Їх запросилидля участі у Фестивалі дитячої творчості “Повір в себе”, що вже всьоме проходить у стінах цього навчального закладу. Юні таланти демонстрували свої вміння у малюванні, вокалі, художньому слові, прикладному і, навіть, цирковому мистецтві.


  Марія Вещунова перемогла на Всеукраїнській науково-дослідній конференції

  Перша проба пера на Всеукраїнській науково-дослідній конференції з історії — і одразу перемога. Таких досягнень досягла десятикласниця шостої школи Марія Вещунова. Вона представила доклад про долі дітей та підлітків нашого краю у роки другої світової війни.


  Юні художники з честю представили свою школу на обласних конкурсах

  Сєвєродонецька дитяча художня школа вкотре підтвердила, що недарма славиться своїми досягненнями. Цієї осені вона не лише вдало пройшла складну атестацію, а й провела на своїй базі два обласних конкурси — пленер для молодих художників образотворчого мистецтва “Мальовнича Луганщина” та конкурс творчих робіт зі скульптури “Безмежний світ цирку”. Творчі змагання принесли сєвєродончанам понад десятка призових місць та один Гран-прі.

 


  В ЛОДА розповіли про впровадження нового закону про освіту

  З наступного року школи України заживуть по-новому — на них чекає 12-річна система навчання та новий інтегрований курс. Це та інше передбачено новим законом про освіту. Проте у школах Луганщини наступного року не чекають— тут вже відбуваються певні зміни.


  Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей відсвяткував 20-річчя

  Свій день народження відсвяткував Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей, йому виповнилося 20 років. За час свого існування він виховав майже тисячу шістсот випускників, зарекомендував себе як престижний навчальний заклад. 20 років на ниві освіти заклад відсвяткував з концертною програмою та традиційними привітаннями.


Роз’яснення і рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо механізму реалізації окремих положень закону «Про освіту»
Лист МОНУ від 13 жовтня 2017 року № 1/9-554 «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про освіту»

   28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII (далі - Закон), що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту»«Про загальну середню освіту»«Про позашкільну освіту»«Про вищу освіту».

   За наведеними нижче посиланнями можна ознайомитися як із самим Законом, розміщеним на сайті Верховної Ради України, так і з ключовими новелами Закону, відображеними в презентації Міністра освіти і науки України, що розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства:

  • http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145- 19 (закон);
  • http://mgov.ua/activity/education/reforma-osviti/klyuchovi-noveli-zakonu-ukrayini-pro-osvitu.html (презентація).

   Враховуючи те, що Закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надає такі роз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.


Львівські вчителі відвідали сєвєродонецький багатопрофільний ліцей

  Минулого тижня делегація освітян з Львівської області прибула на Луганщину. Наші вчителі поїхали туди, і все це задля обміну досвідом в рамках проекту, котрий ініціював очільник області Юрій Гарбуз. Гості відвідують навчальні заклади Луганщини, у тому числі й Сєвєродонецька, знайомляться з методикою роботи наших освітян, зокрема у багатопрофільному ліцеї.


Турнір пам'яті Білоуса пройшов у Сєвєродонецьку

  Відважний боєць, улюблений син, справжній герой — сєвєродончанин Олександр Білоус у двадцятирічному віці віддав своє життя в кровопролитній афганській війні. І хоч хлопець вже давно загинув, пам’ять про нього й досі жива. Вже 7 рік поспіль йому присвячують інтелектуально-спортивний турнір, який пропагандує здоровий спосіб життя та всебічний розвиток молоді. Цього року змагання вперше стали регіональними.


Міські школярі переймають досвід успішних людей

  У Центрі дитячої та юнацької творчості пройшла традиційна “Зустріч з діловою людиною”, і цього разу школярі зустрілися з майстром спорту СРСР, заслуженим тренером України з тенісу та почесним громадянином Сєвєродонецька — Робертом Чир’яном: дізнавалися секрети успіху та переймали життєвий досвід колишнього спортсмена.


Вчителі Луганщини та Львівщини продовжують обмін досвідом

  Різні полюси країни — спільні мрії та бажання. У Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі урочисто зустріли 48 педагогів із Західної України та проводжали делегацію з півсотні вчителів Луганської області до Львівщини. Усі вони — вони учасники проекту “Змінимо країну разом”. Переможці обласного етапу конкурсу «Учитель року», переможці Всеукраїнських, обласних, районних конкурсів та проектів, обмінюватимуться професійним досвідом та культурними надбаннями, доводитимуть — змінити країни можливо, але разом.


Школярі Сєвєродонецька змагалися за звання кращих рятувальників

  Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти. На обласному полігоні ДСНС пройшла традиційна “Школа безпеки” для сєвєродонецької молоді. А це 18 команд учнів 9-11 класів. Деякі школярі приїздять сюди щороку, аби випробувати себе на витривалість та стійкість. Яка з команд цьогоріч виборола Кубок переможця — у сюжеті.


Ласощі та корисні речі, які збирали школи та дитячі садочки Сєвєродонецька, відправлять на фронт


Уроки мужності провели для міських школярів воїни АТО

  У школах Сєвєрододнецька цього тижня зустрічали незвичних гостей — справжніх українських захисників — воїнів АТО. Дітям такі “уроки мужності” неабияк сподобалися, адже пройшли вони у живому спілкуванні. Дехто навіть приміряв військову форму.


4 кроки для здобуття середньої освіти в Україні (відео)

Відеоінструкція 4 кроки для здобуття середньої освіти в Україні дітьми із Донбасу та Криму.


Президент підписав Закон України "Про освіту"

 

   Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту", прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

   «Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

   В той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти  гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

   «Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», - наголосив Петро Порошенко.

   Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи. 

 


“Нова школа” — у Сєвєродонецьку

В Україні стартувала реформа освіти. Першою змін зазнає початкова школа. У пілотному проекті навчання по-новому візьмуть участь і 2 перших класи Сєвєродонецького колегіуму.


День відкритих дверей у ЦДТ

Ті, хто цього року вперше переступлять поріг центру дитячої та юнацької творчості, вже знатимуть, куди вони прийшли. Викладачі та вихованці цього позашкільного навчального закладу провели для новачків та їхніх батьків справжню мандрівку країною творчості — показали приміщення центру, розповіли про його діяльність та гуртки. 2017-2018 НАВЧАЛЬНИЙ РІК – КРОК ДО НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ

            Зміни в політичному, соціально-економічному житті нашої країни, зростаючі вимоги суспільства до якісної освіти спонукають як до радикальних реформ в українській освіті, так і до поступових кроків для її удосконалення...

 


У Сєвєродонецьку провели суботник

         З нагоди урочистих заходів на честь державних свят у Сєвєродонецьку провели суботник. Посадовці, працівники комунальних підприємств та громадські активісти прибрали територію обласного театру, скверів, Міського Палацу культури, Площі Миру та Перемоги. 


ЦДЮТ до нового навчального року оновився

       Сєвєродонецький центр дитячої та юнацької творчості повністю готовий до нового навчального року. У приміщені оновили кабінети для гуртків, налагодили опалення та зробили капітальний ремонт хореографічної зали. 


 Право очима дітей

        На Луганщині підбили підсумки регіонального етапу Всеукраїнського конкурсу шкільних малюнків “Я маю право”. Виражали знання своїх прав більше трьохсот дітей з усієї області. Нагородження переможців пройшло у Міжнародний День захисту дітей.


Учні СЗШ № 6 вшанували пам’ять ветеранів

        У Сєвєродонецькій загальноосвітній школі № 6 провели урочисту “лінійку” приурочену до Дня пам’яті та примирення. Школярі згадали події Другої Світової війни, хвилиною мовчання вшанували тих, хто поклав своє життя за мир в країні, а своїми піснями та віршами закликали берегти мир. Після урочистої частини поклали квіти до Стели на площі Перемоги.


Літня оздоровча кампанія стартувала

       Сєвєродонецькі школи відкрили сезон роботи літніх таборів з денним перебуванням на базі своїх закладів. На учнів початкових класів чекає безліч розваг. Почали зі святкового концерту, присвяченого Дню захисту дітей.


У Сєвєродонецьку пройшли шкільні урочисті лінійки

      26 травня 2017 року для школярів Сєвєродонецька пролунав останній дзвоник. На літо зі школою попрощалися учні 1-10 класів, а от одинадцятикласники йдуть з рідних стін назавжди. Особисто привітати випускників 18-ої і 5-ої шкіл із завершенням навчання завітав міський голова Валентин Казаков.У Сєвєродонецьку підбили підсумки фестивалю-конкурсу “Діти — майбутнє України”

      Щороку у Сєвєродонецьку проходить фестиваль-конкурс “Діти — майбутнє України”. Підсумки цьогорічного підбили 13 травня на гала-концерті у Міському Палаці культури. Тут нагородили переможців та призерів у багатьох номінаціях.


Завершився міський етап всеукраїнської гри “Сокіл-Джура”

          Дев’ять етапів, дванадцять команд-учасниць. Школярі Сєвєродонецька підбили підсумки гри “Сокіл-Джура”, в якій боролися за першість протягом усього року. Останні три етапи під назвою “Таборування” і визначили абсолютного переможця. Як проходив заключний тур гри — далі у сюжеті.

 


 

 


Переможців міського етапу “Вчитель року-2017” визначили

    15 сєвєродонецьких вчителів з жовтня минулого року боролися за першість у міському етапі всеукраїнського конкурсу “Вчитель року-2017”. Учасники проводили майстер-класи для колег, проводили уроки для дітей в ініших школах. Підсумки етапу підбили минулого тижня. А переможці вже долучилися до обласного етапу конкурсу.“Юності” - 25 років

За плечима — двадцять п'ять років роботи і тисячі вихованців. Сєвєродонецький дитячо-юнацький комплекс відзначив срібний ювілей. Сьогодні він об'єднує шість клубів за місцем перебування та близько півтори тисячі вихованців. Як відсвяткував комплекс свій день народження — дивіться далі.

 


Учасники “Джури” пройшли черговий етап

Школярі Сєвєродонецька продовжують боротьбу у військово-патріотичній грі українського козацтва “Сокіл-Джура”. Цього разу визначали найрозумнішу команду. Знанням історії змагалися учні 5-7 класів з дев'яти шкіл міста.


 

П'ята школа отримала нові комп'ютери

   У школах Сєвєродонецька почали оновлювати комп'ютерні класи. Сьогодні обновку отримала п'ята школа. 9 нових сучасних машин відразу випробували учні. На урок інформати завітала і наша знімальна група.

 


ЦЕНТУМ отримав фототехніку для реалізації екологічного проекту

  Хто подбає про навколишнє середовище, як не підростаюче покоління? Міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді започаткував проект, під час якого його учасники висвітлюватимуть реалії екологічного життя рідного міста. Програма розвитку ООН допомогла в реалізації проекту — центр отримав нову фототехніку.


 

У Сєвєродонецькому професійному ліцеї пройшла акція “16 днів проти насильства”

     З 25-го листопада по 10 грудня в усьому світі проходить акція “16 днів проти насильства”. Сєвєродонецьк до неї теж долучився. В навчальних закладах міста проводять тематичні заходи, тренінги, круглі столи, на яких говорять про права людини, гендерну нерівність, та роз'яснюють як відрізнити насильство в повсякденному житті. Акцію, на чолі зі спеціалістами міського відділу молоді та спорту, вже провели 4 навчальних заклади, вони охопили велику аудиторію студентів. Завершальний етап акції пройшов у Сєвєродонецькому професійному ліцеї.


Сєвєродонецька п'ята школа ділилася досвідом участі у міжнародних освітніх проектах

     Директори шкіл міста дізнавалися про тонкощі навчання за кордоном. Цим досвідом ділилися педагоги та учні сєвєродонецької п'ятої школи. Цей досвід вони здобули, відвідавши школи у Вільнюсі в рамках україно-литовського проекту “На шляху до змін”.


Форум з патріотичного виховання молоді пройшов у Сєвєродонецьку

    Методами та підходами до виховання патріотизму у сучасної молоді ділилися северодонецькі вчителі на міському форумі педагогічних працівників, присвяченому цій темі. Деякі з цих методів вже були високо освітянами з інших областей України.


Для школярів Станично-Луганського району в ЦДЮТ організували дозвілля

Для вихованців шкіл Станично-Луганського району у Сєвєрдонецькому центрі дитячо-юнацької творчості провели цікаві майстер-класи та ігрові програми в рамках започаткованої минулого року програми “Дорога назустріч”. І все це — заради позитиву, гарного настрою та посмішок на обличчях в дітей з сірої зони та вимушених переселенців.


 

До ЦДТ завітали гості із Заходу

   Двоє педагогів з делегації освітян із Західної України відвідали сєвєродонецький міський центр дитячої та юнацької творчості. Мета їхнього візиту — ознайомитися з діяльністю позашкільних закладів та методами роботи в них. За час перебування у Сєвєродонецьку в освітян склалося позитивне враження про молодь Луганщини, про що вони розказали самі.